Ostatni wyścig w Azerbejdżanie był pierwszym Grand Prix w Lidze Formulove na tym obiekcie. Dzień wyścigowy okazał się trudny dla wielu kierowców, a sześciu z nich nie ukończyło wyścigu. Przed następnym GP zespoły będą musiały się zaopatrzyć w zapasowe przednie skrzydła.

W kwalifikacjach zwyciężył Piekarz, który zdecydował się na ryzykowną jazdę na miękkich oponach. Czterech zawodników za nim startowało na średnich. Wyścig ukończyło tylko jedenastu kierowców, a zwycięzcą okazał się Partek. Jako pierwszy zawodnik wygrał drugi wyścig w tym sezonie. Udało mu się wykorzystać błędy Piekarza, który dojechał ostatecznie na drugim miejscu. Warto wspomnieć, że kierowcy Red Bulla nie widzieliśmy na podium od GP Australii w S1! Trzecią lokatę objął Pietrekk z Haasa zdobywając 15 punktów.

Konferencja z GP Azerbejdżanu:

Pozostała część wpisu zawiera wypowiedzi kierowców spoza podium:

4. LeXOus

“Słabe kwalifikacje, na kółku pomiarowym napotkałem bolid Alfy stojący w poprzek toru w 2 sektorze, kolejne kółko na tych samych oponach nie było już tak dobre, gdyż jechałem w krótkim odstępie za pewnym bolidem. Na początku wyścigu utrata części przedniego skrzydła ponieważ heNNeSSey przyhamował przed wyjazdem na prostą startową, więc jechałem 14 kółek z dość uszkodzonym skrzydłem, druga połowa wyścigu raczej spokojna, ale w nerwowym tempie z racji na to że musiałem gonić stawkę, jestem zadowolony z 4. miejsca.”

5. thefastestrudyalive

“Wyścig bardzo męczący i trudny, ale udało sie dowieźć 5. pozycję, bardzo się z tego cieszę oraz liczę, że samochód bezpieczeństwa będzie od następnego wyścigu. :D”

7. Kola2k

“Urwane skrzydło na start przez KrizManna, później tylko kilka małych błędów i urwanych skrzydeł. Podczas ostatniego pit-stopu zjechałem na softy co było dobrą decyzją. Udało się wykręcić najszybsze okrążenie i dogonić Żelaznego zgarniając 7. miejsce i dodatkowy punkcik. Wyścig nie najlepszy lecz 7. miejsce jak najbardziej pasuje. I przede wszystkim Baku już za mną. :D”

8. Żelazny

“Z mojej strony kiepski wyścig, sporo błędów, po części byłem świadomy tego bo nie często jeżdżę bez linii w ligach ale i tak mogło pójść lepiej już nie wspominając o bluescreenie, którego wywala mi podczas każdego wyścigu w najlepiej zoptymalizowanej grze “Mistrzów kodu”. Jedynie z czego mogę być zadowolony to z kwali, bo poszły mi na poziomie który zakładałem.”

10. remikm

“Debiut w lidze, mimo kiepskich kwalifikacji (brak czasu) uważam za udany. Wyścig był już z niezłym tempem, choć niestety z błędami. Był też jeden Pit Stop, którego nie planowałem, mimo to cieszy 10. lokata i pierwszy punkt. 🙂 Liczę, że będę miał okazję do zdobycia kolejnych. :)”

(DNF) Jaco91

“Kwalifikacje zgodnie z planem, start z końca stawki. Początek wyścigu również bardzo dobrze, uniknąłem jakiejkolwiek kolizji i w całości mijałem rozbite bolidy. 🙂 Niestety, już na drugim okrążeniu, jadąc na 11. miejscu popełniłem błąd i urwałem skrzydło. Później było już tylko gorzej, kolejne błędy i urwane skrzydła. W połowie wyścigu kolejny błąd i jazda bez skrzydła. Chciałem szybko puścić walczącego Żelaznego z Kolą2k i niestety skończyłem wyścig na bandzie. Tak czy inaczej, cenne doświadczenie i fajna zabawa, zwłaszcza na początku. Dziękuję za wyścig wszystkim i pozdrawiam! :)”

(DNF) heNNeSSey

Nareszcie dobre kwalifikacje, start z P9. Pierwszy zakręt i zyskane kilka pozycji. Drugi zakręt i po wewnętrznej Kola oraz Shrek, uszkadzam skrzydło. Nie poddaje się, zmieniam skrzydło i jadę dalej, okrążenie 3. wracam do pierwszej dziesiątki. Kilka kółek później, incydent podczas obrony pozycji przed Kondilele na prostej start/meta i przedwczesny koniec Azerbejdżanu dla mnie. Szkoda, bo tempo było niezłe jak na stajnię Toro Rosso.