Niedawno został opublikowany pierwszy zwiastun z rozgrywki w F1 2019. Studio Codemasters jednak pod wpływem przyspieszonej premiery – przypomnijmy, F1 2018 jak i kilka poprzednich części zadebiutowały w sklepach dopiero w sierpniu – zdecydowało, że film ze swojej produkcji wypuści jeszcze z niedokończonymi modelami bolidów. Co jednak się zgadza to tylko kilka samochodów z aktualnego sezonu, Formuła 2 oraz oczywiście klasyki.

Codemasters na portalach społecznościowych zarzucano źle odwzorowane bolidy – jako przykład najczęściej pojawiał się kompletnie źle zaprojektowany nos Mercedesa. W zwiastunie wszystkie “niedokończone” pojazdy, to tak naprawdę pomalowany model z trybu multiplayer. Będziemy mogli ścigać się nim w sesjach wieloosobowych farbując bolid w wybrane przez gracza barwy. Do Legends Edition dołączone będą dwa dodatkowe wzory dedykowane Ayrtonowi Sennie oraz Alainowi Prostowi.

Dziś zostały opublikowane pozostałe, już dokończone bolidy z sezonu 2019. Wszystkie modele zostały precyzyjnie wykonane. W przypadku znacznych modyfikacji którychś z części będą one aktualizowane, tak jak np. lusterka w Ferrari zamontowane na systemie halo lub całkiem nowy nos samochodu McLarena w F1 2018. Codemasters jednak nie zdecydowało się na umieszczenie logotypów “Mission Winnow” oraz “A Better Tomorrow”, tak jak ma to miało to miejsce ze znaną marką Martini. Spowodowane jest to brakiem umieszczania jakichkolwiek reklam wyrobów tytoniowych i alkoholi, a powyższe podmioty obecne w tym sezonie są oskarżane o tzw. kryptoreklamę.