Aktualizacja 1.05 pojawiła się już na Steamie. Konsolowi gracze będą musieli poczekać jeszcze parę dni. Ta poprawka wprowadziła wiele zmian i naprawiła sporo istotnych błędów.

W tym patchu zostały poprawione osiągi bolidów F1. Poprzednie statystyki pochodziły z testów w Hiszpanii rozgrywanych przed sezonem. Łatka wpływa nie tylko na odczucia kierowcy, ale także na wydajność samochodów AI. Indywidualne atrybuty zostały dopasowane tak, by były bardziej reprezentatywne dla ich rzeczywistych odpowiedników. Wpływ aerodynamiki pozwala od teraz na niektórych torach poprawę od 1 do nawet 1,5 sekundy na okrążeniu! Mocne i słabe strony zespołów można dokładnie przejrzeć. Są one wyszczególnione w trybie kariery pokazane jako atrybuty – silnik, podwozie, aerodynamika.

Ferrari, które brylowało w klasyfikacji osiągów zostało wyprzedzone przez zespół Mercedesa. Williams, który nie odstawał od reszty stajni spadł znacznie, a gra w tym teamie w karierze przy wysokim poziomie trudności będzie teraz prawdziwym wyzwaniem.

Bolidami Formuły 2 można teraz się ścigać w trybie wieloosobowym. Nie zobaczymy ich oczywiście w trybie rankingowym, gdzie do użytku są dopuszczone tylko samochody F1 z własnym malowaniem – za to są one dostępne w sesjach nierankingowych i LAN.

Kierowcy AI zostali mocno poprawieni. Wcześniej podczas deszczowej pogody mieli znacznie różniące się tempo od tego w lepszych warunkach. Dodatkowo poprawiony został manewr blokowania przez boty, co na pewno wpłynie na tryb kariery.

Załatanych zostało mnóstwo błędów, które powodowały problemy w rozgrywce, jednym z nich jest np. brak możliwości zdobycia osiągnięcia “Pierwsza dziesiątka z głowy”.

Wszystkie poprawki

  • Aktualizacja osiągnięć bolidów Formuły 1
  • Formuła 2 jest teraz dostępna w grach nierankingowych i LAN
  • Osiągi botów F1 i F2 zostały poprawione (podczas deszczowej pogody jechały za wolno)   
  • Ulepszenie postawy botów przy blokowaniu kierowców
  • W trybie fotograficznym zmiana prędkości migawki nie będzie powodowała już, że ekran staje się czarny
  • Kierownice Fanatec nie będą już powodowały mocnego wybijania forcefeedbacku w prawą stronę podczas startu wyścigu
  • Światła ładowania ERS będą prawidłowo wyświetlać się na PS4 Pro
  • Osiągnięcie Pierwsza dziesiątka z głowy (ukończ 10 wyścigów online) odblokowuje się poprawnie
  • Błędy graficzne podczas długich rozgrywek zostały usunięte

Najnowsza aktualizacja do F1 2019 będzie dostępna już 17 lipca na PS4, a posiadacze Xboxa będą musieli jeszcze trochę poczekać. Dokładnej daty nie znamy.