Po rocznej przerwie Bahrajn ponownie zagościł w kalendarzu. Wyścig niektórym kierowcom zwyczajnie się nie udał – aż czterech z nich nie dojechało do mety. Grand Prix również wskazało nam największego faworyta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Partek wyśmienicie poradził sobie w kwalifikacjach zdobywając Pole Position. Na początku pierwszego okrążenia Raqs z Ferrari zagroził mu, ale to nie przeszkodziło liderowi tabeli odjechać na kolejnych kółkach. Needy w połowie wyścigu wyśmienicie wykorzystał kolizję Raqs’a z Rudym – ten pierwszy uszkodził przednie skrzydło, ale nie decydował się na wymianę w boksie, ponadto przez parę okrążeń próbował jeszcze walczyć o drugie miejsce. Ostatecznie wyścig zakończył się dla niego trzecim miejscem, a przed nim znaleźli się Needy z Racing Point oraz Partek mający 18 sekund przewagi. Z kolei z tyłu Piekarz z Pietrkkiem popisywali się genialną walką na przestrzeni całego wyścigu.

Konferencja z Grand Prix Bahrajnu:

Pozostała część wpisu zawiera tekstowe wypowiedzi kierowców spoza podium oraz krótkie uzupełnienie Needy’ego:

2. Needy09

Moja wypowiedź Opony<:poop:. Dobranoc

4. pietrekk

Kolejna naprawa kierownicy w postaci rozebrania i oczyszczenia zbędnego smaru, oraz złożenia jej w inny sposób niż zwykle pomogło mocno.
To był jeden z lepszych moich wyścigów, mimo że moje tempo kwalifikacyjne mocno odstawało od tego co w VRL – prawie 0.9 gorzej względem siebie w kwalach na hardach mówiło mi, że nie nawiążę walki z czołówką.
Trochę szkoda,że za uślizg gra wlepiła mi aż 10 sekund, ponieważ poczyniłem wielkie straty w ucieczce nad Piekarzem.
Z Piekim miałem niesamowitą walkę od początku wyścigu, ciągle się coś działo po naszej stronie, a jedynym zmartwieniem był Rudy, który na świeżych mediumach w trakcie naszej walki co jakiś czas zbierał z sekundę na kółko.
Cieszę się, z ukończenia wyścigu na 4. miejscu, oraz postaram odbudować swoją formę na przyszłość (ostatnia Monza w VRL i moje kwale były tragiczne).

6. thefastestrudyalive

W sumie to u mnie działo się coś tylko na początku wyscigu, także nie wiem co napisać.

8. heNNeSSey

Dobre kwalifikacje, najszybszy na softach, mały sukces, hehe. Podczas wyścigu równa i spokojna jazda, wiele DNF’ów za i przede mną. Są punkty dla ekipy Scuderii. Kolega z zespołu blisko punktów, także zespół Toro Rosso zalicza udany występ podczas GP Bahrajnu.

9. remikm

Kwalifikacje przebiegły pomyślnie, aczkolwiek popełniłem mały błąd w 3 sektorze, w ostatnim przejeździe. Czułem się dość pewnie na tym torze jednak słaby start utrudnił mi zadanie i spadłem niemal na koniec stawki. Dodatkowe komplikacje wystąpiły po wyjeździe z “czwórki” gdzie straciłem część skrzydła. Reszta wyścigu to walka z rywalami i przede wszystkim z moim nowym żółtym bolidem. Cieszy awans na kierowcę wyścigowego i te 2 punkty, do zobaczenia na Suzuce!

(DNF) allu XMG

Zdradliwa tarka w 2. sektorze.