Prawdziwa świątynia motorsportu we Włoszech położona 12 kilometrów od Mediolanu od zawsze w Lidze Formulove zapewniała wiele emocji. Tak było i tym razem, a warunki przez cały wyścig były deszczowe mimo, że kwalifikacje tego nie zapowiadały.

Partek – aktualny mistrz wraz z Daxem i Needym zaplanowali start z końca stawki. Mimo posiadania najlepszego czasu Dax zdecydował się na podjęcie dyskwalifikacji z sesji. W efekcie kwalifikacje wygrał Thefastestrudyalive! Absencja rywali na podium tutaj pomogła Rudemu, który miał chrapkę na zwycięstwo. Mokry wyścig mógł też paść łupem Allu XMG, Kondilele czy też Grajka, ale żadnemu z nich nie udało się objąć na długo prowadzenia. Rudy mimo słabego startu długi czas prowadził w rywalizacji. Dax i Partek świetnie wystartowali i pięli się w tabeli, jednak przez długi czas żadnemu nie udało się wyprzedzić kierowcy Alfy Romeo. W późniejszej fazie wyścigu Dax zdecydował się na ryzykowny atak do T1, doszło do kontaktu przez który Rudy stracił część przedniego skrzydła. Partek objął prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Rudy dojechał na drugim miejscu, a Dax mimo zdecydowanie lepszego tempa nie zdecydował się na wyprzedzenie Alfy.

Konferencja z Grand Prix Włoch:

Pozostała część wpisu zawiera tekstowe wypowiedzi kierowców spoza podium:

4. Maryan

Kwalifikacje zakończyłem na bandzie, więc do udanych ich nie zaliczę. Moje tempo kwalifikacyjne pozwalało powalczyć o PP, ponieważ chłopaki startowali z ostatniego.
Start świetny, 7 pozycji w górę. Przed zjazdem do boksu przebiłem się na P4 i tak zostało do końca wyścigu.

7. allu XMG

Rewelacyjne kwalifikacje w moim wykonaniu nie przekształciły się na wynik końcowy przez brak tempa na mokrym torze, jednak jestem zadowolony z pierwszych punktów w Formulove i fajnej walki z Karixenem 🙂

8. heNNeSSey

Kwalifikacje całkiem niezłe. Tempo w wyścigu znośne jak na mokry tor. Bardzo dużo walki w wyścigu m.in. z Kondilele i Drajwerem, za którą dziękuję. Szkoda błędu w zakrętach Ascari, może nawiązałbym większą walkę z Karixenem gdyby nie to. Punkty w domowym wyścigu, więc ekipa Toro Rosso może dzisiaj świętować. Niestety podwójne punkty McLarena chyba oznaczają koniec walki o przedostatnie miejsce w generalce.

10. GrajekPLAY

Kwalifikacje zaskakująco dobre, a wyścig to była jakaś komedia w moim wykonaniu.