Kolejna aktualizacja – 1.21 do F1 2019 już wylądowała na wszystkich platformach. Co patch simracerzy narzekają na brak konsekwencji w działaniu Codemasters. Wydaje się, że studio łatając stare tworzy nowe błędy w grze. Tym razem twórcy załatali problem, który występował już od dłuższego czasu, lecz bez wątpienia spowodował wiele sytuacji, w których włosy były wyrywane z głowy.

Głównym atutem najnowszej wersji F1 jest załatanie problemu związanego z naprawą przedniego skrzydła podczas wyścigu. Nieraz kierowcy decydowali się na wymianę tego komponentu sygnalizując mechanikom swój cel – bywało jednak tak, że po zmianie odpowiedniej opcji na “Tak” część nie była wymieniana. Gra decydowała za nas – czy skrzydło jest odpowiednio bardzo zniszczone, czy możemy jechać z nim dalej (jedyną słuszną opcją było wtedy zniszczenie tej części jeszcze bardziej). Od aktualizacji 1.21 ta sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Oprócz powyższego rozwiązano kilka problemów związanych z trybem obserwatora. Wiele razy na transmisjach z lig e-sportowych (jak np. w Lidze Formulove), kierowcy wyjeżdżający z boksu mieli inny komplet opon “na żywo” i inny na livetimmingu (tabela po lewej stronie transmisji). Tego błędu również od nowej wersji nie uświadczymy.

Wszystkie zmiany

  • Gdy opcja „Napraw uszkodzenie skrzydła” jest ustawiona w położeniu „Tak” na ekranie wielofunkcyjnym, załoga boksu wymieni przednie skrzydło niezależnie od jego uszkodzeń
  • Rozwiązano problem w trybie ligowym związany z utykaniem użytkowników między sesjami kwalifikacyjnymi (w przypadku rozgrywania Q1, Q2 i Q3) i zapisywania pomiędzy sesjami
  • Rozwiązano problem, w którym kierowca wyjeżdżał z boksu na nieprawidłowych oponach w trybie obserwatora
  • Obserwowany bolid nie będzie już duchem w kwalifikacjach jednookrążeniowych w trybie obserwatora
  • W próbie czasowej w rankingu bolidów F2 będzie teraz wyświetlana informacja o roku, z którego pochodzi bolid (2018 lub 2019)

Zmiany na dobre, i chyba można powiedzieć, że takiej gry oczekiwaliśmy właśnie od czerwca, choć na pewno ten produkt daje jeszcze wiele do życzenia. F1 2019 już niedługo zniknie z półek sklepowych, a zastąpi ją F1 2020, które jeszcze zapowiedziane nie zostało. Bądź co bądź myślę, że w końcu – my, gracze – mamy grywalny produkt na swoich kontach Steam.

Źródło: Codemasters