F1 2020 – najnowsza edycja gry z serii F1 od Codemasters została zapowiedziana. Kolejna gra o królowej motorsportu zadebiutuje 10 lipca 2020 roku na PC, PS4, Xbox One oraz Google Stadia.

Gra F1 2020 pozwoli zasiąść za kierownicę bolidów z tegorocznego sezonu Formuły 1, F2 oraz klasycznych pojazdów. Dostępne będą wszystkie dwadzieścia dwa tory, w tym nowy obiekt Hanoi Street Circuit oraz powracający Zandvoort. Najnowszy produkt od Codemasters będzie pozwalał na stworzenie własnego kierowcy i startowanie nim w  karierze, grze wieloosobowej oraz próbie czasowej. Dowolnie personalizowany awatar pod względem wyglądu zewnętrznego, kasku, numeru, odznaki, oraz nowych celebracji będzie mógł reprezentować gracza w wyżej wymienionych trybach.

Deluxe Schumacher Edition

Gracze, którzy zdecydują się na kupno edycji specjalnej gry nazwanej na cześć najbardziej utytułowanego kierowcy F1 – Michaela Schumachera otrzymają dostęp do kultowych bolidów prowadzonych przez tego kierowcę. Oprócz nich mogą spodziewać się otrzymania kolejnych scenariuszy do rozegrania jako 7-krotny mistrz świata, dodatkowych malowań bolidów (najprawdopodobniej chodzi o barwy pojazdu w online) oraz elementów personalizacji kierowcy, w tym cieszynkę, którą będzie można zobaczyć podczas celebracji na podium. Stali gracze pewni zakupu edycji Schumachera podobnie jak w przypadku F1 2019 – będą mogli zacząć grać już 7 lipca, czyli trzy dni przed oficjalną premierą.

Nowe klasyczne bolidy z Deluxe Schumacher Edition:

  • (1991) Jordan 191
  • (1994) Benetton B194
  • (1995) Benetton B195
  • (2000) Ferrari F1-2000

Mój Zespół

Nowym trybem, którego nie widzieliśmy w żadnej poprzedniej odsłonie będzie Mój Zespół (My Team). Twórcy pozwolą na stworzenie własnego zespołu, zarządzanie nim oraz rywalizowanie z pozostałymi dziesięcioma zespołami Formuły 1. Menadżer będzie musiał zająć się sprawami ważnymi dla teamu – wybieraniem sponsorów, dostawcy silników, pracowników zespołu oraz co najważniejsze – rywalizowaniem jako 11. zespół w stawce sezonu 2020.

Nowe opcje rozgrywania kariery

Przez wielu uznawana za porządny trening przed rozegraniem całego sezonu kariera złożona z krótszej ilości wyścigów wraca do serii. Tryb kojarzony z F1 na starym silniku zagości po raz kolejny – do wyboru będzie kariera złożona z dziesięciu lub 16 weekendów Grand Prix.

Podzielony ekran

Powraca także funkcja szczególnie lubiana przez fanów grania w kilka osób na jednym komputerze/konsoli. Split-screen, czyli gra na podzielonym ekranie ostatnio była możliwa w F1 2014. Ponownie razem z członkami rodziny będziemy mogli zasiąść jednocześnie przy ekranie ścigając się o zwycięstwa.

Wydawca

W tym roku w Polsce polskim wydawcą będzie Koch Media. Jak co roku możemy spodziewać się polskich napisów oraz menu. Niestety nie ma co liczyć na dubbing, za to ponownie jak w przypadku poprzednich edycji dostępny będzie stylowy steelbook.

Podsumowując: do końca nie wiemy czego się spodziewać. Codemasters z roku na rok poprawia jedną ze swoich sztandarowych gier, i miejmy nadzieję, że to nie są jedyne smaczki z najnowszej edycji F1. Gracze zagrywający się w tryb kariery będą zadowoleni z kolejnych możliwości jak właśnie stworzenie swojego zespołu walczącego o najwyższe laury, jednak ci, którzy spędzają najwięcej czasu na wyścigi ligowe online mogą czuć pewien niesmak. Bądź co bądź to dopiero pierwsza zapowiedź i jeszcze nie wszystkie karty są odkryte.