Już dziś startuje kolejny – już drugi sezon ligi Formulove. Po raz kolejny dziesięć wyścigów z kalendarza Formuły 1 wyłoni najlepszego kierowcę spośród 20 szybkich graczy. Zmodernizowano bolidy, zmieniliśmy kalendarz, a w stawce pojawiły się nowe twarze.

Panel Ligowy

Nowy sezon przynosi ze sobą sporo zmian. Największą z nich jest zapowiadany od dwóch miesięcy panel ligowy, który jest już dostępny pod adresem liga.formulove.pl! Formulove dzięki współpracy z Msc_racerf1 od teraz będzie mogło jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. W panelu dostępne są wszystkie statystyki kierowców, zespołów, torów, wyniki wszystkich sesji oraz oczywiście najważniejsze – klasyfikacje. Cały sezon 1 został już tam przeniesiony i jest dostępny pod podlinkowanym wyżej adresem.

Stawka – nowe rozdanie

Oprócz oczywistych roszad w składzie kierowców, możemy przedstawić nowego komentatora ligowego, który dotychczas startował jako zawodnik. Kondiash – bo o nim mowa, będzie teraz razem z Heikkim kontynuować tworzenie zgranego duetu komentatorskiego znanego z Virtual Racing League.

Mistrz sezonu pierwszego – Wazzza zostaje w Ferrari, a do niego dołącza jego niedawny rywal w walce o mistrzostwo Piekarz. Force India przemianowana na Racing Point nie zmienia składu. Dalej kierowcami tego teamu będą aktualny wicemistrz Dax oraz Needy. Ławkę rezerwowych opuszcza Kimiz, który poprzednio jeździł sporadycznie. Teraz kierowca zapowiada walkę o wygranie rozgrywek. Razem z nim w Alfie Romeo będzie jeździł iNqize. ZoneS dołącza do Renault, a Gucio będzie próbował odbudować reputację Williamsa. Cypa oraz Drajwer zostali zakontraktowani na kolejny sezon w swoich ekipach.

Spośród nowych kierowców możemy wymienić graczy takich jak Karixen, Mikker, TKilla, Vicky, Msc_racerf1, partek, Pablo, Hennessey. Pietrekk, który startował tylko w jednym wyścigu – również dołącza do stawki.

Tory

Kalendarz został nieco poprawiony. Tabelę opuściły miejsca, które nie do końca sprzyjały wyprzedzaniom oraz mogły być nieco problematyczne – jak na przykład tory, na których mogą występować błędy uniemożliwiające ukończenie wyścigu. Pojawiły się nowe – Chiny, Brazylia oraz Japonia

Transmisje

Wyścigi w tym sezonie będą transmitowane na najpopularniejszych serwisach streamingowych – Twitchu oraz Youtube. Dostępne będą perspektywy obu komentatorów, by szczególnie spostrzegawczym widzom nic nie umknęło.
Twitch: Kliknij tutaj!
Youtube: Kliknij tutaj!

Powtórki wyścigów oraz konferencje dostępne na kanale Formulove na Youtube.

Oglądajcie bo warto!

Już dziś dowiemy się czego można się spodziewać po nowych kierowcach i co pokażą starzy wyjadacze. Czy Wazzza obroni tytuł mistrzowski? Czy odegra się Dax? Kto zdobędzie mistrzostwo konstruktorów spośród faworytów – Racing Point i Ferrari? Namiastkę tej wiedzy zdobędziemy dziś podczas Grand Prix Niemiec, który startuje 3 października o godzinie 20:30. Serdecznie zapraszamy!