To już fakt. Nowa gra z serii – F1 2019 zostanie wydane 28 czerwca 2019 roku. To aż dwa miesiące wcześniej, w stosunku do wydawania poprzednich części, które ukazywały się w sierpniu. Oznacza to, że w grę zagramy już podczas piątkowych treningów do GP Austrii.

Własne bolidy

W tym roku twórcy współpracowali wraz z Rossem Brawnem i Patem Symondsem projektując bolid inny niż wszystkie. Będzie to samochód przeznaczony do użytku w trybie wieloosobowym (Codemasters zaznacza tu, że będzie zgodny z dokładnymi regulacjami bolidów na 2019 rok). Graczom zostanie przyznana możliwość modyfikacji malowań, jednak co dokładnie ta opcja oferuje – jeszcze do końca nie wiemy. Za to uradowano nas trzema screenshotami nowych samochodów, które znajdziecie poniżej. Oprócz pojazdów, dostępne będą nowe opcje do personalizacji kierowców, lecz z dokładnymi informacjami zapoznamy się w późniejszym czasie.

Formuła 2

O powyższej dyscyplinie twórcy się nie wypowiedzieli, jednak w samym końcu zwiastuna można zobaczyć model samochodu wykorzystywanego w Formule 2. Do tego wrażenie nawiązania dodaje niebieska kolorystyka. Być może będzie możliwość rozpoczęcia kariery w bolidach niższych klas, by wspinać się jak najwyżej w tabeli mistrzostw, jednak są to jak na razie domysły. Gracze muszą czekać na kolejne zapowiedzi.

Aktualne bolidy F1

Oczywistym jest, że poszczególne części, a także ogólny wygląd bolidów może być zmieniany w trakcie sezonu, dlatego Codemasters zapowiedziało korektę i dostosowanie modeli do tego, czego uświadczamy w rzeczywistym sporcie. Zaznaczyć trzeba też, że oprócz nich wiele umów sponsorskich może ulec podpisaniu lub zerwaniu, więc tekstury również będą aktualizowane. Na ten moment bolidy w grze mają ten sam model, więc wręcz oczywistością będzie zaprojektowanie nowych.

Platformy

F1 2019 zostało zapowiedziane na PC, PS4 oraz rodzinę Xbox One (wliczając w to Xbox One X).

Hype rośnie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacji od twórców.