Z deszczowej Belgii przenieśliśmy się na tor Red Bull Ring, gdzie panowały słoneczne warunki. Mimo to niektórym kierowcom zdarzały się błędy, dochodziło do kilku sytuacji, w których zostały złamane przednie skrzydła, a także widzieliśmy parę niefortunnych obrotów.

Kwalifikacje z powodzeniem wygrał zespół Racing Point. Za nimi startujący Partek przez cały wyścig pokazywał się z dobrej strony – atakował, ale różowe pomykacze wymieniając się pozycjami nie dopuściły żadnego przeciwnika w ramach przedzielenia ekipy. DAx startujący z PP wygrał wyścig, ale również nie zdobył żadnej kary jako jedyny zawodnik. Za nim dojechał Needy. Partkowi nie udało się ukończyć na podium. Przez uszkodzenia przedniego skrzydła zdecydował się na zjazd do alei serwisowej, lecz nie odzyskał straconego czasu. Jego miejsce na pudle zajął Kola2k.

Konferencja z GP Austrii:

Pozostała część wpisu zawiera wypowiedzi kierowców spoza podium oraz uzupełnienie Koli2k:

3. Kola2k

“Spokojne kwalifikacje jak i spokojny wyścig. Aczkolwiek pod koniec było trochę emocji jak zobaczyłem że partek zjechał do boksu przez co znalazłem się na pozycji 3. Podium na szczęście udało się utrzymać mimo partka na tylnym spojlerze. Jest podium jest zabawa!”

5. pietrekk

“Start z P13 po słabych kwalach, potem incydent na T3, bo Kondilele zajechał mi drogę i musiałem się przebijać z P18 do top10, potem było lekko łapałem się w DRS dwóch Racing Pointów i starałem się jechać równym tempem. Szkoda mi Rejsa, że mieliśmy kolizję na wjeździe do pitu, przez co Reju musiał odrabiać ogromną ilość czasu. Jestem zadowolony, że udało mu się przebić na punktowaną pozycję, oraz, że ja osiągnąłem tak dobrą pozycję.
Gdyby nie incydent z L1 walczyłbym pewnie z Kola2k o P3.”

6. LeXOus

“Kolejny wyścig z problemami internetowymi, jednak tym razem z dobrym wynikiem. Słabe kwalifikacje, jedynie 2 pomiary wykonane czysto z powodu track limitów tej gry. Dość dobry wyścig, szczególnie jego druga połowa, trochę walki, jestem zadowolony.”

7. Piekarz

“Słabe kwalifikacje, dobre tempo wyścigowe, głupi dajwbomb i zmarnowane szanse na dobry wynik. Ostatecznie siódme miejsce, z którego nie jestem zadowolony…”

9. Kondiash

“Nie wczytałem seta i roześmiany przystąpiłem do wyścigu. Mało tego przez cały czas urywało mi dźwięk z gry. F1 2019 to cud techniki.”

10. KrizMann

“To był mój debiut w ligach na Codemasters i muszę przyznać, że odczucia są pozytywne. Dużo ciekawej walki, dużo się dzieje. Wyścig praktycznie bezbłędny. Jestem zadowolony i pełen optymizmu przed kolejnymi rundami, w których zapewne będę chciał wziąć udział. To był dobry wyścig. Premierowy punkcik, jestem zadowolony!”

11. Kondilele

“Wyścig bardzo słaby. Duży błąd w 4. zakręcie i niestety 11. pozycja. Bardzo fajna walka z allu XMG.”

12. heNNeSSey

“Kwalifikacje bez komentarza. Wyścig całkiem udany, ukończony co można nazwać sukcesem porównując z GP Belgii. Dobra walka z kierowcą McLarena, drajwerem. Słabe, ale równe tempo przez resztę wyścigu. Szkoda tylko błędu przy obronie pozycji przed pietrkkiem. No i miły przejazd za formacją różowych bolidów. Meta przejechana kilka pozycji wyżej niż na starcie. Wraz ze stajnią Toro Rosso postaramy się wyciągnąć odpowiednie wnioski z tej rundy. Czekam niecierpliwie na kolejne Grand Prix.”

13. allu XMG

“Początek wyścigu świetny przebiłem się z 12. miejsca na 8, a potem fajna walka z Karixem przez kilka następnych okrążeń, jednak po moim błędzie uderzyłem w tył bolidu Karixena i straciłem połowę przedniego skrzydła musiałem zjechać do boksu. Kończąc na 13 pozycji jestem nieco rozczarowany tym wynikiem, gdyż mogłem powalczyć o symboliczny punkcik.”

17. iNqize

“Jednak jazda z bólem brzucha to nie jest najlepszy pomysł. Zdecydowanie słaby wyścig w moim wykonaniu. Start spóźniony mocno, chociaż miałem wrażenie, że wystartowałem równo po zgaśnięciu świateł, a reszta popełniła falstart.. nie wiem, może jakiś lag. Po starcie zyskałem kilka pozycji w kolejnych zakrętach. Później jednak brakowało tempa, dwie nieplanowane wizyty w boksie. Na dodatek brakowało mi prędkości maksymalnej na prostych.
Plus jest taki, że nie było deszczu i wreszcie dojechałem do mety, może gdybym fizycznie czuł się lepiej to łatwiej byłoby o mniej błędów.”

(DNF) KaRiXeN

“Na początku świetna walka z Allu XMG , potem kontakt ze Shrekiem zniweczył całą walkę o punkty, uznałem, że nie ma sensu kontynuować wyścigu.”

To tyle ze słonecznej Austrii. W najbliższy czwartek kierowcy przeniosą się do Azerbejdżanu. To będzie pierwsze GP w lidze na tym obiekcie. Transmisja jak zawsze Twitchu o 20:30.