Wyścig otwierający wyczekiwany sezon trzeci już za nami. Kierowcy pokazali się z dobrej strony – mieliśmy udane debiuty jak i powrót starych wyjadaczy. W Grand Prix Brazylii mieliśmy trzy debiuty. Raqs idealnie wbił się w stawkę zdobywając Pole Position. Niestety, jego radość nie trwała długo i mimo, że na metę dojechał jako pierwszy – przez kary spadł na drugie miejsce. Zwyciężył Partek, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w lidze Formulove, a na trzecim miejscu zameldował się mistrz S1 – Wazzza.

Konferencja z GP Brazylii:

Pozostała część wpisu zawiera wypowiedzi kierowców, którzy byli poza top 3 (oraz uzupełnienie Wazzzy)

“Były błędy i też dobre tempo.”

“Zacznijmy od samego początku… Dzisiaj rano przypomniało mi się, że trzeba lecieć do Brazylii, bo nowy sezon w Formulove się zaczyna, dlatego wziąłem najpóźniejszy samolot tak, żeby pojawić się na torze dokładnie 10 minut przed kwalifikacjami. Przez opuszczenie sesji treningowych jako sesja treningowa posłużyły mi kwalifikacje. Mimo tego, że ostatni raz jeździłem po tym torze kilka miesięcy temu w lidze VRL, to czasy nie wyglądały jakoś mega tragicznie i zająłem całką dobrą piątą pozycję. Start wyścigu nie należał do najlepszych i w dwóch pierwszych zakrętach zostałem wyprzedzony przez Kolę2k, okrążenie później odzyskałem jednak swoją pozycję i zacząłem ostrą batalię, która trwała kilka kolejnych kółek. W samochodzie Koli2k ewidentnie zawodziły hamulce, przez co mój samochód został obgryziony z każdej strony, ale w moim samochodzie również nie obyło się bez żadnych usterek. Na jednym z kółek w moim samochodzie zawiódł układ kierowniczy, przez co mój samochód zjechał za bardzo na auto Koli2k, przez co obróciliśmy się na wyjściu z pierwszego zakrętu trzeciego sektora. Za ten incydent oraz kilka cierpkich słów skierowanych w stronę kierowcy Kola2k chciałbym oczywiście przeprosić. Kontynuując – wyścig odrobiłem kilka pozycji i utrzymywałem się na 6. pozycji delikatnie odrabiając delikatnie straty do pietrkka, ale niestety szło to strasznie powoli, dlatego też postanowiłem zaryzykować i na osiemnastym okrążeniu zjechałem po miękkie opony i cisnąłem najszybciej jak mogłem w obawie przed nadchodzącym deszczem. Niestety strategia ta średnio się opłaciła, a na dwudziestym szóstym okrążeniu opady deszczy nasiliły się, dlatego Jeff wezwał mnie na zmianę opon. Na oponach przejściowych po raz kolejny wyprzedziłem KaRiXeNa i odrabiałem po kilka dziesiątych na kółko do pietrkka. Wyścig ostatecznie zakończyłem na szóstym miejscu, co nie jest najlepszym wynikiem, ale po takich przygodach jakie dzisiaj przeżyłem to i tak dobra pozycja. Pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko.”

“Dobry wyścig, trafiona strategia ze startem na hardach i stabilna jazda po punkty. :yum:

“Pozytywne wrażenia z pierwszego wyścigu dla stajni Renault. Podwójne punkty bierzemy w ciemno po niepewnym okresie przygotowawczym. Wydaje mi się, że to było maksimum jakie mogliśmy dziś osiągnąć z KaRiXeNem. Nie wszystko przebiegło sprawnie, bo w T3 otrzymałem srogie uderzenie w tył bolidu, które spowodowało spadek na sam koniec stawki. Jednak później jechałem swoje i udało się cierpliwą i rozważną jazdą wrócić do pierwszej dziesiątki.”

“Po beznadziejnych kwalach miło jest zyskać kilka pozycji podczas destruction derby na pierwszych kółkach. :laughing: Przyjemnie było powalczyć z Kola2k. :wink:

“Fajny wyścig, nie trenowałem więc nie spodziewałem się cudów. Strzała dostałem chyba tylko jednego, Q [kwalifikacje] beznadziejne, wyścig wolny… ale solidny, szkoda że wywaliło mi neta, bo mogłem walczyć o P8. Punkty w debiucie, jest okej. Dzięki za ściganie. Przepraszam kierowców szybszych którzy musieli za mną się męczyć. Powodzenia za tydzień! :slight_smile:

“Jestem zadowolony z debiutu, tempo było dobre ale niestety przydarzyły się błędy.”

“Miło by było jakby Safety Car był [włączony] od następnego wyścigu, a po 2. to nie pozdrawiam iNqize oraz Kondilele ze rozwalenie mi skrzydła.”

“Fajny wyścig, szkoda że pogoda nie dopisała i trzeba było zjeżdzać do boksu po przejściówki.”

“Powiem tak: wyścig był dobry do czasu. Za dużo błędów. Tempo na sucho było stabilne, lecz setup nie przetrwał próby deszczu. Mam nadzieję, że następne wyścigi będą lepsze, bo końcówka tego wyścigu była dla mnie tragiczna.”

“Wyścig na końcu stawki w miarę stabilny. I przysłowie że do trzech razy sztuka niestety się sprawdził, 3. poważny błąd i koniec wyścigu. :(“

Następny wyścig już 12 marca o 20:30. Jedziemy Grand Prix Belgii!