Pod nieobecność Wazzzy zastępujący go Kimiz kolejny raz pokazał swoje umiejętności i wygrał swój drugi wyścig w lidze Formulove. Piekarz również wykorzystał absencję kierowcy Ferrari i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji kierowców.

Kwalifikacje

Od samego początku kwalifikacji na szczycie tabeli widzieliśmy Kimiza. Tradycyjnie już mocne tempo prezentowali kierowcy Force India, a także Drajwer oraz Piekarz. Pozytywnie zaskoczył Vernquist, który przez chwilę był nawet trzeci, lecz uzyskał ten czas na dużo bardziej miękkich oponach niż reszta czołówki. Na 5 minut przed końcem sesji doszło do kolizji Ropucha oraz Needy’ego. Kierowca Force India był zmuszony wycofać się z kwalifikacji i nie miał możliwości poprawić swojego czasu. Ropuch otrzymał karę przesunięcia o 5 pozycji na starcie. Chwilę później doszło do kolejnej kolizji, kiedy Ropuch niebezpiecznie powracał na tor i zderzył się z jednym z bolidów Red Bulla.
Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie Ropuch został zdyskwalifikowany z pozostałej części sezonu..

Tymczasem pod koniec kwalifikacji doszło do ciekawych rozstrzygnięć. Needy po kolizji z Ropuchem został sklasyfikowany na 6, miejscu. Kimiz zajął dopiero 5. miejsce, przed nim sensacyjnie znalazł się Rejsu. Dax zdołał wywalczyć trzecie pole, tuż za Piekarzem. Zdobywcą Pole Position został za to Patryk913! Bardzo dobry wynik tego kierowcy, dzięki czemu emocje od samego startu był gwarantowane!

Wyścig

Lekki błąd Daxa na starcie od razu wykorzystał Kimiz, który wyprzedził też Rejsa i awansował o 2 pozycje. Już w pierwszym zakręcie doszło do kolizji, w której najbardziej ucierpiał Synalek oraz iNqize. Kimiz nie chciał czekać i od razu przystąpił do ataku na Piekarza i był to atak udany. Piekarz próbował jeszcze odronić pozycję, lecz tym razem górą kierowca Ferrari.

Ciekawą walkę pokazali nam również kierowcy Force India oraz Rejsu z Haasa. W jej wyniku Dax spadł na 8. miejsce, na czym zyskali Kondiash i Drajwer. Kierowca Renault na tym jednak nie poprzestał i po ciekawej walce wyprzedził Rejsa.

Na 3. okrążeniu dużo ciekawej walki pokazali nam Piekarz i Kimiz. Lider klasyfikacji przeprowadził udany atak, lecz Kimiz skutecznie odrobił pozycję. Za ich plecami czaił się Needy, wyczekując błędu któregoś z kierowców.

Z tyłu stawki również mogliśmy oglądać ciekawy pojedynek. Vernquist stoczył walkę o pozycję nr 12 z Raiderskim, nowym kierowcą w naszej lidze. Patryk913 za to po starcie z Pole Position spokojnie utrzymywał przewagę. Pozycję lidera stracił dopiero po zjeździe do boksu. Założył opony pośrednie i wiadomo było, że będzie chciał ukończyć na nich wyścig. Dzięki temu na pierwszą pozycję wskoczył Kimiz.

Na 7. okrążeniu, tuż po zmianie opon widać było, że Patryk913 ma problemy z przyczepnością. Kilka razy wyjechał on poza tor, a następnie zanotował solidny uślizg i uderzył w bandę. Był w stanie kontynuować wyścig, lecz mógł zapomnieć o dobrym wyniku, ponieważ musiał po raz kolejny zjechać po wymianę skrzydła.

Tymczasem Rejsu przeprowadził udany atak na Kondiasha i awansował na 4. pozycję. Przed nimi doszło do bardzo ciekawej walki. Piekarz zaatakował Kimiza i przez chwilę prowadził w wyścigu. Kimiz postanowił jednak odbić swoją pozycję i zaatakował kierowcę Renault. Skorzystał na tym wszystkim Needy, który dzięki walce rywali awansował na pierwsze miejsce.

Piekarz postanowił zjechać do boksu, a Kimiz z Needym wielokrotnie zamieniali się pozycjami. W połowie wyścigu prowadził kierowca Ferrari z przewagą 0,7 sekundy nad Needym. Dax zdołał awansować na trzecie miejsce. Kolejny dobry pościg tego kierowcy.

Na 19. okrążeniu Kimiz zjechał do boksu, a kierowcy Force India postanowili zostać na torze. Kimiz wyjechał tuż przed Piekarzem. Na następnym okrążeniu Daxs i Needy postanowili wykonać podwójny pit-stop. Trochę stracił na tym Dax, który wyjechał za Piekarzem. Needy z kolei przedzielił Kimiza i kierowcę Renault.

Pod koniec pierwszej dziesiątki Raidersky przeprowadził udany atak na mmoskwie i awansował na 8. miejsce. Patryk913 po urwaniu skrzydła odrabiał straty wyprzedzając mmoskwę i walcząc z Raiderskim.

Chwilę później doszło do kolizji podczas dublowania. Piekarz, jadąc na 3. pozycji zderzył się z Baku i stracił 2 pozycje na rzecz Daxa i Rejsa, a także otrzymał 5 sekund kary. Dodatkowo musiał zjechać do boksu i wyjechał za partnerem z zespołu – Kondiashem.

Kolejny raz ciekawa walka między Patrykiem a Raiderskim, tym razem kierowca Toro Rosso górą. Chwilę później Raidersky wypadł z toru i uderzył w bandę. Mógł jednak kontynuować wyścig.

Z przodu stawki Kimiz wyrobił sobie spokojną przewagę nad Needym. Na 3 okrążenia przed końcem miał on 7 sekundy przewagi i utrzymał ją aż do mety. Needy utrzymał swoją dobrą, drugą pozycję, a podium uzupełnił drugi kierowca Force India – Dax. Bardzo dobry wynik Rejsa i 4. miejsce. Piekarz został przepuszczony przez kolegę z zespołu i dojechał na piątym miejscu, dzięki czemu nieco odskoczył Wazzzie w klasyfikacji generalnej.