Dax, Piekarz, Wazzza. To jedyni kierowcy, którzy wciąż liczą się w walce o mistrzostwo w pierwszym sezonie ligi Formulove. Największe szanse z nich ma Dax, który ze 113 punktami prowadzi w klasyfikacji. 109 punktów ma Piekarz, a Wazzza tylko 1 mniej.

Aktualna ilość punktów znajduje się jak zawsze w zakładce Klasyfikacja.

Ciekawie wygląda stosunek punktów do startów. Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej:

  • Wazzza – 18
  • Dax – 14,125
  • Piekarz – 13,625

Widać więc, że to Wazzza zdobywa propocjonalnie najwięcej punktów na wyścig. Jeśli wziąć pod uwagę tylko wyścigi ukończone, to przewaga Wazzzy jest znacznie większa. Musi on jednak odrobić 5 punktów do Daxa, co może wcale nie być łatwe. Wygrana w wyścigu zapewni każdemu z tej trójki mistrzostwo, ale przecież nie będą na torze sami.

Do tej pory wyścigi wygrywało aż 6-ciu różnych kierowców (na 9 wyścigów!), tak więc o wygraną może być naprawdę trudno. Zwłaszcza, że do stawki niedawno dołączyli tacy kierowcy jak Springer czy Adrian Faber (obaj zwyciężyli w swoich debiutach). Jest jeszcze Kimiz, który na trzy starty wygrał dwukrotnie. Jednak Springer i Kimiz to rezerwowi, więc ich udział w wyścigu jest niepewny.

Tak czy inaczej, oczy wszystkich będą skupione na czołowej trójce. Ostatni wyścig sezonu, ostatnia szansa na punkty. Tutaj już nie będzie żadnych kalkulacji. Na legendarnym torze Silverstone wszystko się rozstrzygnie, a my poznamy pierwszego mistrza ligi Formulove.

Co ciekawe, nie tylko pojedynczo kierowcy walczą o wygraną. W klasyfikacji zespołów prowadzi Force India (193 punkty), a drugie miejsce zajmuje Renault (165 punktów). To zespół Daxa i Needy’ego ma największe szanse na zwycięstwo, różnica wynosi bowiem aż 28 punktów, co nie będzie łatwo odrobić.

Nie może Was tam zabraknąć! Start wyścigu już jutro o 20:30. Transmisja jak zawsze dostępna na kanale Formulove w serwisie Youtube:

Finałowe starcie będą komentowali dla Was Heikki oraz Jaco. Zapraszamy!